Tepelná čerpadla Daikin

Tepelná čerpadla DAIKIN patří mezi nejmodernější zařízení na světě. Společnost DAIKIN je jedním z celosvětovně nejvýznamnějších výrobců klimatizačních zařízení, byla založena již roku 1924 v Japonsku a od té doby se rozrostla v globální korporaci přítomnou na všech světových trzích. Značka DAIKIN je tak po celém světě již více než 80 let synonymem pro klimatizace a tepelná čerpadla vysoké kvality pro soukromé, komerční i průmyslové účely. Pokud tedy hledáte moderní a provozně spolehlivé tepelné čerpadlo, můžeme Vám zodpovědně doporučit značku Daikin!

O kvalitách tepelného čerpadla Daikin se můžete přesvědčit v našem VZOROVÉM DOMĚ!

Vzorový dům s tepelným čerpadlem vzduch vodaVenkovní jednotka tepelného čerpadla

Vzorový dům s tepelným čerpadlem vzduch voda Daikin Altherma

Navštivte náš vzorový dům! Nachází se pouze 19 km od Hradce Králové v obci Vysoký Újezd! Na vlastní oči uvidíte ukázku instalace tepelného čerpadla vzduch voda v novostavbě rodinného domu. Předvedeme Vám komfortní obsluhu, vyzkoušíte si příjemné podlahové teplovodní topení a rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy! Domluvte si odbornou prohlídku instalace tepelného čerpadla na tel. 723 067 058 - Roman Hanus. Nebo využijte poptávkový formulář.

Tepelné čerpadlo ceník

Ceny tepelných čerpadel Daikin se pohybují v průměru od 150 tis. až po 250 tis., to vše v závislosti na tepelných ztrátách domu, resp. na požadovaném výkonu čerpadla. Uvedená cena zahrnuje kompletní dodávku, montáž tepelného čerpadla, odzkoušení a zaučení obsluhy! Naše osobní zkušenost s tepelným čerpadlem vzduch voda Daikin Altherma nás přesvedčila o nízkých provozních nákladech na výtápění! Níže uvedené údaje byly získány dle reálného celoročního provozu tepelného čerpadla vzduch voda Daikin Altherma.

Náklady na energie a provoz tepelného čerpadla 14kW:

 • požadovaný výkon (ztráty domu) - 14kW
 • vytápěná plocha 190 m2
 • tarif elektřiny vysoký (2,9 CZK/kWh) a nízký (2,3 CZK/kWh)
 • účinost tepelného čerpadla 91%
 • celková spotřeba energie: 7028 kWh
 • zisk energie ze vzduchu: 17571
 • získaná energie za 1 rok celkem: 24559
 • finanční náklady na roční provoz: 19.100,-Kč
 • pro porovnání: náklady na roční provoz elektrokotle: 52.000,-Kč

Náklady na energie a provoz tepelného čerpadla 7kW:

 • požadovaný výkon (ztráty domu) - 7kW
 • vytápěná plocha 130 m2
 • tarif elektřiny vysoký (2,9 CZK/kWh) a nízký (2,3 CZK/kWh)
 • účinost tepelného čerpadla 89%
 • celková spotřeba energie: 3546 kWh
 • zisk energie ze vzduchu: 8865
 • získaná energie za 1 rok celkem: 12411
 • finanční náklady na roční provoz: 9.550,-Kč
 • pro porovnání: náklady na roční provoz elektrokotle: 30.200,-Kč
Jak sami vidíte, nákup moderního tepelného čerpadla se vyplatí! Díky významným úsporám nákladů na topení a provoz se Vám počáteční investice rychle zaplatí!

Jestliže máte zájem, nabízíme Vám možnost dodávek tepelných čerpadel i s podlahovým topením. Tepelná čerpadla mohou být také připojena ke stávajícím topným systémům (radiátory, podlahové, stropní a stěnové vytápění, konvektory, fan-coily) apod. Rádi Vám zdarma poradíme a vše podstatné vysvětlíme! Kontaktujte nás, ZDARMA Vám vypracujeme cenovou nabídku!

Jak funguje tepelné čerpadlo Daikin

Tepelné čerpadlo získává energii o nízké teplotě z okolního prostředí a zvýší její teplotu pro účely vytápění. Účinnost tepelných čerpadel se obvykle vyjadřuje topným faktorem systému (značeno COP), který většinou bývá v rozmezí 3–5. Jinými slovy, tepelné čerpadlo vyžaduje pouze 1 kW elektřiny na to, aby z obnovitelného zdroje (vzduchu) získalo a do vytápěného objektu dodalo 3–5 kW tepla. Systémy s tepelným čerpadlem jsou proto třikrát až pětkrát účinnější než elektrokotle nebo kotle na fosilní paliva. Navíc jsou schopné vytopit celý dům i v nejhlubších zimních mrazech. Rostoucí popularitu těchto systémů vytápění demonstruje jejích rozmach a úspěšné nasazení v chladných klimatech Skandinávie. Miliony tepelných čerpadel jsou každý rok instalovány po celé Evropě a jejich podíl na trhu se neustále zvětšuje díky rostoucímu povědomí o nesporných výhodách těchto systémů. Nedávné průzkumy prokazují, že jen během posledních pěti let se prodeje tepelných čerpadel zdvojnásobily. Také Vy se můžete stát spokojeným majitelem komfortního a bezobslužného systému topení pro Váš domov!

Jak funguje tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo Daikin odebírá teplo o nízké teplotě z okolního vzduchu a „přečerpává“ ho na teploty použitelné pro vytápění objektu. Elektrická energie je potřebná jen na pohon kompresoru. Pozoruhodná energetická účinnost Daikin Althermy pramení z unikátní kombinace vysoce účinného invertorem řízeného kompresoru Daikin a regulace s plovoucí nastavenou teplotou umožňující systému přesně sladit výkon se skutečnou topnou potřebou budovy. Navíc Altherma dokáže maximalizovat komfort a dále snížit spotřebu energie díky své schopnosti přesně regulovat teplotu topného tělesa na optimální úroveň.

pdf ikonaKatalog tepelných čerpadel Daikin/2.43MB

Zaujaly Vás informace o tepelných čerpadlech?

Chcete-li vědět více kontaktujte nás nebo vyplňte poptávkový formulář. ZDARMA vypracujeme cenový návrh a způsob řešení!


Daikin   Sinclair   Hitachi   Altherma

© 2009-2015 RM CLIMA, všechna práva vyhrazena

Dvanaweb.cz - internetový marketing