ENERGETICKY ÚČINNÉ A  ÚSPORNÉ

06.09.2022

Jak tepelné čerpadlo funguje? Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k chladničce. Ta odebírá teplo potravinám a vytápí jím místnost, ve které je umístěna. Tepelné čerpadlo využívá tento princip obráceně. Získává teplo z okolního prostředí a převádí ho na vyšší teplotní hladinu použitelnou pro vytápění a ohřev teplé vody.  

LG tepelná čerpadla přináší čtyřikrát vyšší energetickou účinnost (COP) než klasické topné systémy díky využití energie okolního prostředí (vzduch a slunce). Tento ekologicky šetrný produkt má vyšší účinnost oproti standardním výrobkům s AC invertorem. 

Vysoký koeficient účinnosti pro větší úspory energie

Díky využití volných kalorií z venkovního vzduchu, dokonce za nízké vnější teploty, tepelná čerpadla Therma V umožňují účinně vyhřívat vnitřní prostřední rodinného domu, či jiného objektu. Elektřina využitá pro funkci tepelných čerpadel není použita pro výrobu tepla, ale pro jeho vedení. THERMA V představuje nejlepší řešení pro vytápění domácnosti a dodávku teplé vody s využitím invertorové technologie LG o výkonu mezi 4,10-4,50 (COP). Jinými slovy, spotřeba 1 kW energie z elektrické sítě umožňuje výrobu více než 4 kW. Tato spotřeba energie je v porovnání s jinými vyhřívacími systémy (jako elektrické konvektory nebo ohřívače na bázi pevných paliv nebo plynu) mnohem nižší.